W świetlicy kulturalno-oświatowej w Rakowcu (gmina Kwidzyn) odbyły się warsztaty wokalno-chóralne. Poprowadziła je Katarzyna Bojaruniec z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Jako dyrygentka w Instytucie Muzyki prowadzi działalność koncertową z zespołami studenckimi. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach chóralnych.

Organizatorami warsztatów byli Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie i Parafia św. Antoniego w Rakowcu. Mottem warsztatów były słowa świętego Augustyna: „Śpiewajcie głosem, śpiewajcie sercem, śpiewajcie ustami, śpiewajcie swoim życiem”. W warsztatach wzięło udział 27 osób, które uczyły się między innymi prawidłowej postawy śpiewaczej, oddechu, techniki wydobycia głosu i prawidłowej emisji. Warsztaty zakończone zostały uroczystą mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym w Rakowcu z udziałem warsztatowego chóru.

zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie

POMOC PRAWNA