Drukuj

Gminny Ośrodek Kultury w Gardei będzie jednym z organizatorów dziesiątej edycji „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Jubileuszowy bieg odbędzie się 6 marca na dystansie 1963 m. Dystans ten to symbol, który przypomina o dacie śmierci ostatniego spośród żołnierzy wyklętych. Dodatkowo trzeba będzie pokonać 10 km. Zaplanowano także Bieg Wilczków.

Zapisy do tego biegu odbywać się będą na miejscu, w dniu biegów. Bieg odbędzie się w Gardei, na terenie Leśnictwa Dziwno. Start i meta będą znajdowały się na ul. Sołeckiej w Gardei (plac rekreacyjny).

1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto upamiętnia żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic Polski. Pierwsza edycja biegu została zorganizowana w 2013 roku przez grupę pasjonatów. Od tego czasu liczba uczestników rosła. W 2014 Fundacja Wolność i Demokracja pomogła wypromować bieg, który został przeniesiony do Parku Skaryszewskiego w Warszawie. Od 2015 roku wydarzenie ma charakter ogólnopolski. Poniżej znajduje się link dla chętnych, którzy chcą wziąć udział w biegu (nie jest wymagane logowanie, można wybrać opcję: zgłoś udział bez logowania).

https://zapisy.domtel-sport.pl/tropem-wilczym-bieg-pamieci-zolnierzy-wykletych-gardeja-2022-v6799

 

zalacznik 3 plakat wilczym tropem