Trwa przygotowanie dokumentacji dotyczącej modernizacji i rozbudowy budynków Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie.

Zadanie dotyczące podniesienia jakości szkolnictwa zawodowego, obejmuje trzy obiekty. Prace obejmą dwa szkolne budynki przy ul. Staszica 25 i 27 oraz budynek przy ul. Ogrodowej 4a w Kwidzynie, w którym mieszczą się warsztaty szkolne.

Na wykonanie dokumentacji budynku przy ul. Staszica 25 wykonywany jest obecnie program funkcjonalno-użytkowy. Dokumentacja ma zostać przygotowana do końca maja tego roku. Jej koszt to 24 tys. zł. Po jej przygotowaniu ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie projektu. W budynku powstanie także winda, która umożliwi dotarcie uczniów niepełnosprawnych na wyższe piętro. Druga dokumentacja dotyczy budynku nr 27 przy ul. Staszica, w którym dawniej mieścił się internat. Budynek został zmodernizowany kilka lat temu. Obecnie powstaje dokumentacja kosztorysowo-projektowa, która umożliwi budowę windy w obiekcie. Projekt ma zostać wykonany do 26 lipca. Koszt jego przygotowania to ponad 36 tys. zł. Powstaje też projekt budowalny, który umożliwi dobudowanie nowych pomieszczeń w budynku przy ul. Ogrodowej 4a. w których będą prowadzone zajęcia praktyczne oraz egzaminy zawodowe.
W budynku powstanie też winda dla osób niepełnosprawnych. Powstaje obecnie projekt budowlany, który ma zostać przygotowany do 24 czerwca bieżącego roku. Koszt przygotowania dokumentacji to 52 tys. zł.

Na każdym budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie powstanie instalacja fotowoltaiczna. Oprócz przeprowadzenia modernizacji planowany jest również zakup nowoczesnego wyposażenia dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie.

POMOC PRAWNA