Turniej warcabowy dla mieszkańców domów pomocy społecznej oraz uczestników warsztatów terapii zajęciowej w Ryjewie i Kwidzynie odbył się w Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie.

Warcabiści walczyli o Puchar Dyrektora DPS. Najlepszy w zawodach okazał się Henryk Wodzisławski (DPS Kwidzyn). Drugie miejsce zajął Czesław Matuszewski (DPS Kwidzyn), natomiast na trzecim miejscu zawody zakończył Mariusz Kobus (Warsztat Terapii Zajęciowej w Górkach, gmina Kwidzyn).

Turniej jest jednym z etapów przygotowań do wojewódzkiego turnieju warcabowego, podczas którego niepełnosprawni warcabiści z całego Pomorza będą walczyli o Puchar Starosty Kwidzyńskiego. Turniej warcabowy narodził się ponad dziesięć lat temu w Domy Społecznej w Kwidzynie. Początkowo w zawodach uczestniczyli tylko mieszkańcy placówki. Ze względu na wzrost zainteresowania rozpoczęto organizację zawodów powiatowych, a następnie wojewódzkich.

Nieodpł. pomoc prawna