30 czerwca (poniedziałek) o godz. 11.00 w Górkach (gmina Kwidzyn) wicestarosta Andrzej Fortuna wziął udział w walnym zgromadzeniu Powiślańskiej Regionalnej Agencji Zarządzania Energią.

Na utworzenie i funkcjonowanie agencji samorząd powiatu uzyskał dofinansowanie z Agencji Wykonawczej do spraw Konkurencyjności i Innowacji Komisji Europejskiej, w ramach programu Inteligentna Energia dla Europy II.

Budżet projektu  wynosił 333 tys. euro z czego 75% , czyli ok. 250 tys. euro stanowiło dofinansowanie Komisji Europejskiej. Działalność agencji to przede wszystkim promowanie i wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, kompleksowa promocja rozwiązań energooszczędnych oraz usługi doradcze i szkoleniowe.

Od ubiegłego roku PRAZE musi przez dwa lata sama zapewnić środki finansowe niezbędne do funkcjonowania. To warunek postawiony podczas przyznawania pieniędzy unijnych. Do realizacji projektu zaproszono powiaty iławski, sztumski i malborski.

Agencja znana jest z wielu różnych inicjatyw, jak chociażby sprowadzenia domu energooszczędnego, zasilanego różnymi odnawialnymi źródłami energii.

Nieodpł. pomoc prawna