Mija 60 lat od powstania w Kwidzynie szkoły dla dzieci wymagających szczególnej opieki i uwagi – dzieci z niepełnosprawnością intelektualną bądź fizyczną, mających specjalne potrzeby edukacyjne.

Ich rozwój, utrudniony przez niepełnosprawność, stawia duże wyzwania przed rodzicami, a jednocześnie wymaga szczególnej miłości, cierpliwości i tolerancji najbliższych. Wymaga również pomocy nauczycieli i pedagogów oraz wsparcia rodziny, by maksymalnie wykorzystać ich potencjał rozwojowy. Jest to możliwe, co doskonale widać na przykładzie uczniów i absolwentów obecnego Zespołu Szkół Specjalnych, wcześniejszego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kwidzynie.

W związku z tym w dniu 30.11.2017 r. odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 60-lecia szkoły. Zaproszenie przyjęli jej obecni oraz byli pracownicy, rodzice oraz dzieci, które uczą się bądź uczyły się w niej wcześniej. Nie zabrakło też części artystycznej, które uświetniła ten piękny jubileusz.

W obchodach wzięli również udział przedstawiciele samorządu powiatowego: Jerzy Śnieg – przewodniczący rady powiatu, wicestarosta Andrzej Fortuna oraz członkowie zarządu: Danuta Woronowicz i Włodzimierz Dawidowski.

ISO 9001:2008