Pełnomocnik Starosty - Geodeta Powiatowy: Mariusz Lewandowski
pok. 123 (I piętro), tel. (055) 646-50-18,

Stanowisko ds. ewidencji gruntów i budynków - obsługa

pok. 2 (parter), tel. (055) 646-50-23,

Stanowiska ds. ewidencji gruntów i budynków - aktualizacja bazy

pok. 5a (parter), tel. (055) 646-50-54,

Geomatyk

pok. 5  (parter), tel. (055) 646-50-54,

Pracownia mapy numerycznej
pok. 4b , (parter) tel. (055) 646-50-28,

Zespół Uzgadniania Dokumentacji Projektowej - Przewodnicząca ZUDP:

Maria Żygadło-Borkowska
pok. 122 (I piętro),  tel. (055) 646-50-25,

Obsługa techniczna ZUDP

pok. 121 I piętro, tel. (055) 646-50-24,

Stanowisko ds. nieruchomości Skarbu Państwa
pok. 118 (I piętro), tel. (055) 646-50-44,

Stanowisko ds. nieruchomości Powiatu
pok. 118a (I piętro), tel. (055) 646-50-43,

Karty usług:

Do zakresu działania Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami należy w szczególności:

W zakresie geodezji, kartografii i katastru:

1. Nadzór i kontrola realizacji zadań z zakresu:
  1. prowadzenia powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, ewidencji gruntów i budynków,
  2. gleboznawczej klasyfikacji gruntów,
  3. zakładania i aktualizacji mapy zasadniczej,
  4. geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu,
  5. zakładania osnów szczegółowych, ochrony znaków geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych.
  1. Gromadzenie i prowadzenie powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
  2. Kontrola opracowań przyjmowanych do zasobu.
  3. Udostępnianie zasobu zainteresowanym jednostkom oraz osobom prawnym i fizycznym w zakresie zasobów powiatowych.
  4. Przygotowywanie projektów, planów wykorzystania Powiatowego Funduszu Gospodarki Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego oraz sprawozdań z wykonania tego funduszu.
  5. Prowadzenie spraw związanych ze scalaniem i wymianą gruntów.
  6. Koordynacja usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu.
  7. Prowadzenie powiatowych baz danych wchodzących w skład krajowego systemu informacji o terenie.

W zakresie gospodarki nieruchomościami:

1. Wykonywanie zadań związanych z gospodarowaniem nieruchomościami Skarbu Państwa na terenie powiatu oraz nieruchomościami będącymi własnością powiatu, w tym m.in.:
  1. prowadzenie spraw związanych ze zbyciem, zamianą, dzierżawą, najmem, użyczeniem bądź nabyciem nieruchomości,
  2. przygotowywanie projektów decyzji starosty lub zarządu o nadaniu trwałego zarządu lub jego wygaszeniu,
  3. przygotowywanie wykazów nieruchomości do zbycia, ogłoszeń przetargów, harmonogramów czynności związanych ze zbywaniem nieruchomości.
  1. Przygotowywanie materiałów do udzielania ewentualnych bonifikat od ceny nieruchomości sprzedawanej na określone cele lub wpisanej do rejestru zabytków.
  2. Prowadzenie spraw związanych z podziałem nieruchomości oraz opiniowanie dokonania podziału nieruchomości z urzędu.
  3. Prowadzenie spraw z zakresu wywłaszczania nieruchomości i odszkodowań oraz zwrotu wywłaszczonych nieruchomości.
  4. Rozpatrywanie wniosków w sprawach zwrotu nieruchomości przejętych na własność Skarbu Państwa.
  5. Przygotowywanie decyzji o przejściowym zajęciu nieruchomości Skarbu Państwa lub powiatu na zakwaterowanie sił zbrojnych.
  6. Realizowanie zadań z zakresu reformy rolnej na ziemiach zachodnich.
  7. Ustalanie w drodze decyzji wykazu uprawnionych do udziału we wspólnocie gruntowej oraz wykazu obszarów gospodarstw przez nich posiadanych i wielkości przysługujących im udziałów we wspólnocie.
  8. Przygotowywanie decyzji o przyznaniu nieodpłatnie własności działki renciście - rolnikowi tytułu przekazania gospodarstwa rolnego.
  9. Przygotowywanie decyzji ograniczających korzystanie z nieruchomości.
  10. Przygotowywanie decyzji zezwalających na czasowe zajęcie nieruchomości w przypadku siły wyższej.
  11. Przygotowywanie decyzji o doprowadzeniu nieruchomości do stanu poprzedniego po czasowym zajęciu jej w przypadkach siły wyższej.
  12. Przygotowywanie decyzji zezwalającej na niezwłoczne zajęcie nieruchomości podmiotowi, który będzie realizował cel publiczny.
  13. Aktualizacja wartości nieruchomości Skarbu Państwa i powiatu oraz rozliczanie wnoszonych rocznych opłat za użytkowanie wieczyste.
  14. Przygotowywanie decyzji o przekształceniu prawa wieczystego w prawo własności.

PROCEDURY WYDZIAŁOWE

Rodzaj sprawy

STANOWISKO ds. EWIDENCJI GRUNTÓW I BUDYNKÓW
lokalizacja: pokój nr 2, 4c, 5a (parter)
tel. (055) 646-50-23, (055) 646 50 54

Wydanie dokumentacji do regulacji KW

wniosek

Opłaty zgodnie z Ustawą z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (tj. Dz. U. z 2010 r. Nr 193, poz. 1287, z późn. zm.)

Wydanie wypisów i wyrysów z operatu ewidencji gruntów i budynków

• wniosek o wydanie  wypisu, wyrysu z operatu ewidencji gruntów i budynków (wniosek)

• wniosek o udostępnienie materiałów z powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (druk 9)*

Wgląd do dokumentacji geodezyjnej