Pełnomocnik Starosty: Wojciech Łach
pok. 104a I piętro, tel. (055) 646-50-41,

Zarządzanie drogami
pok. 106 I piętro, tel. (055) 646-50-46,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Inwestycje
pok. 105 I piętro, tel. (055) 646-50-45,

Jednym z najważniejszych zadań realizowanych przez Wydział Infrastruktury i Inwestycji jest planowanie inwestycji w powiecie kwidzyńskim (szczególnie związanych z infrastrukturą drogową) oraz bieżące zarządzanie drogami powiatowymi.

W ramach tych zadań wydział:

• udziela zezwoleń na przeprowadzanie robót w pasie drogowym,
  • udziela zezwoleń na lokalizowanie w pasie drogowym obiektów, urządzeń nie związanych z gospodarką drogową,
  • udziela zgody na wykonywanie przebudowy lub kapitalnego remontu istniejących w pasie drogowym budynków, obiektów inżynierskich i urządzeń nie związanych z gospodarką drogową,
  • udziela zgody na wykonywanie przebudowy.

Karty usług:

PROCEDURY WYDZIAŁOWE

Rodzaj sprawy Wymagane dokumenty Uwagi
Uzgadnianie dokumentacji technicznej dot. robót w pasie drogowym dróg powiatowych
  • wniosek
  • dokumentacja techniczna
    (2 egzemplarze)

opłaty skarbowe zgodnie z Ustawą Skarbową - 82,00 zł.
Wydawanie zezwoleń na zajęcie pasa drogowego w celu prowadzenia robót lub ustawienia reklamy

Opłata za zajęcie pasa drogowego zgodnie z Uchwałą Rady Powiatu Kwidzyńskiego Nr XLVII/301/2010 z dnia 27 września 2010r. w sprawie ustalenia wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego
Ujmowanie w planach wyrębu drzew rosnących w pasie drogowym dróg powiatowych
  • wniosek