Członek Zarządu Powiatu: Włodzimierz Dawidowski
p. 205, tel. (055)646-50-60,

WYDZIAŁ:

Stanowisko ds. programowania rozwoju powiatu i projektów unijnych
p. 108, tel. (055) 646 50 51

Stanowisko ds. pozyskiwania środków pozabudżetowych i projektów unijnych
pok. 206, tel. (055) 646 50 50

Stanowisko ds. pozyskiwania środków pozabudżetowych i projektów unijnych
p. 206, tel. (055) 646 50 50,

Stanowisko ds. pomocy społecznej, rynku pracy i organizacji pozarządowych
pok. 204, tel. (055) 646 50 55

Do zakresu działania wydziału należy w szczególności:

1. Obsługa projektów unijnych powiatu na etapie ich przygotowania, koordynacji ich realizacji i rozliczania.
  2. Wspieranie  jednostek powiatu przygotowujących i realizujących projekty unijne.
  3. Programowanie rozwoju powiatu z uwzględnieniem możliwości stworzonych w ramach środków pomocowych UE oraz innych środków pozabudżetowych.
  4. Współpraca z podmiotami, a w szczególności gminami, stowarzyszeniami, instytucjami otoczenia biznesu i instytucjami rynku pracy w skali powiatu przy realizacji przedsięwzięć prorozwojowych, w tym innowacyjnych, zgodnie z celami strategicznymi powiatu w obszarze wszechstronnego rozwoju.
  5. Współpraca na rzecz rozwoju lokalnego, regionalnego oraz na poziomie UE, w tym gminami, stowarzyszeniami, instytucjami otoczenia biznesu, instytucjami rynku pracy.
  6. Sprawozdawczość w zakresie aktywności projektowej i dofinansowania dla powiatu jako beneficjenta ze środków unijnych oraz pozabudżetowych.
  7. Współuczestniczenie i nadzorowanie realizacji strategii rozwoju powiatu oraz innych dokumentów programowania rozwoju powiatu, w tym zmian do tych dokumentów oraz obsługa i nadzorowanie sprawozdawczości w tym zakresie.
  8. Wspieranie i promocja gospodarki powiatu poprzez współpracę lokalną z podmiotami w obszarze przedsiębiorczości.
  9. Realizacja zadań w obszarze przeciwdziałania bezrobociu i aktywizacji lokalnego rynku pracy i współpraca w tym zakresie w obszarach oddziaływania, w tym z obszarem edukacji, lokalnej przedsiębiorczości, z pracodawcami.
  10. Współpraca z partnerami zagranicznymi powiatu oraz obsługa projektów powiatu realizowanych w partnerstwie zagranicznym.
  11. Koordynacja, nadzór i kontrola nad działalnością jednostek organizacyjnych z obszaru pomocy społecznej.
  12. Współpraca z gminami, instytucjami i organizacjami oraz innymi podmiotami w zakresie spraw związanych z funkcjonowaniem pomocy społecznej w powiecie.
  13. Współpraca i realizacja planów budżetowych podległych jednostek organizacyjnych.
  14. Współdziałanie z Powiatową Społeczną Radą do spraw Osób Niepełnosprawnych w zakresie rozwiązywania problemów osób niepełnosprawnych.
  15. Nadzór nad stowarzyszeniami i fundacjami działającymi w powiecie.
  16. Prowadzenie rejestrów klubów sportowych.

Karty usług:

1. Wydanie decyzji o wpisie do ewidencji uczniowskich klubów sportowych
  2. Wydawanie decyzji o wpisie do ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej nieprowadzących działalności gospodarczej.

ISO 9001:2008