Główny specjalista ds. informatyzacji: Grzegorz Szefler
p. 115 I piętro, tel. (055) 646 50 53

Stanowisko ds. administrowania systemami informatycznymi
p. 115 I piętro, tel. (055) 646 50 53

Do zakresu działania Zespołu Informatyki i Ochrony Spraw Niejawnych należy w szczególności:

1. Koordynacja działań z zakresu informatyzacji starostwa.
  2. Zapewnienie obsługi informatycznej wydziałów starostwa.
  3. Tworzenie, rozwój i utrzymanie zasobów informatycznych.
  4. Administrowanie systemami informatycznymi, systemami operacyjnymi, bazami danych oraz strukturą teleinformatyczną starostwa.
  5. Zapewnienie ciągłości funkcjonowania infrastruktury informatycznej.
  6. Zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa systemów informatycznych.
  7. Zabezpieczenie przestrzegania prawa autorskiego i ochrony danych osobowych przetwarzanych w systemach informatycznych.
  8. Analizowanie i bilansowanie potrzeb starostwa w dziedzinie informatyzacji.
  9. Opracowywanie i realizacja planów finansowych dotyczących informatyzacji w starostwie.
  10. Nadzór nad inwestycjami w zakresie infrastruktury informatycznej.
  11. Rozpoznawanie kierunków i tendencji rozwoju technik teleinformatycznych pod kątem ich zastosowania w informatyzacji Starostwa.
  12. Koordynacja działań zmierzających do zapewnienia zgodności starostwa z obowiązującymi aktami prawnymi w dziedzinie informatyzacji organów administracji publicznej.
  13. Prowadzenie prac wdrożeniowych w zakresie rozwoju systemów informatycznych wspomaganych technikami i narzędziami informatycznymi (m.in. e-Starostwo, e-Powiat).
  14. Analiza potrzeb powiatu i starostwa w obszarze polityki społeczeństwa informacyjnego.
  15. Podejmowanie działań zmierzających do rozwoju infrastruktury informacyjnej w powiecie kwidzyńskim (społeczeństwo informacyjne).
  16. Aktualizacja Strategii Rozwoju Powiatu Kwidzyńskiego w części dotyczącej społeczeństwa informacyjnego.
  17. Przygotowywanie wniosków o pozyskiwanie  funduszy Unii Europejskiej  na realizację zadań z zakresu planowanych wdrożeń.
  18. Nadzór nad stosowaniem przepisów ustawy o ochronie danych osobowych
  19. Administrowanie stroną internetową powiatu i wewnętrzną stroną starostwa.

ISO 9001:2008