BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Na zaproszenie Starosty Kwidzyńskiego Jerzego Godzika oraz Piotra Wiśniewskiego dyrektora Liceum Ogólnokształcącego nr II im. S. Wyspiańskiego, w dniach 18.10.2017 – 20.10.2017 do naszego powiatu przyjechała 4 - osobowa grupa przedstawicieli Ośrodka Edukacyjnego Bredbeck w Powiecie Osterholz.

Celem ich wizyty były spotkania robocze z pedagogami i przedstawicielami starostwa, związane ze zbliżającym się 10 - leciem współpracy Ośrodka Bredbeck i II LO w Kwidzynie. Podczas spotkań nie zabrakło podsumowań i planów na przyszłość.
Spotkania z poszczególnymi osobami, w tym z koordynatorami zajmującymi się w II LO oraz Starostwie współpracą polsko – niemiecką, przybrały następującą formułę:

  1. Przegląd – refleksja/ewaluacja dotychczasowych spotkań młodzieży. Odpowiadano na pytania, jakie programy zostały wdrożone ? Co się sprawdziło ? Jak rozwijała się wymiana? Jakie metody pracy stosowano w tych placówkach?
  2. Perspektywy: Planowanie imprezy jubileuszowej (10 lat partnerstwa), spotkania i wymiana na poziomie administracyjnym (współpraca pomiędzy Powiatem Osterholz a Powiatem Kwidzyńskim. Poszukiwania i nawiązanie współpracy w związku z nowymi grupami docelowymi w ramach kolejnych spotkań i realizowanych projektów (np. w kontekście edukacji politycznej/historycznej), pomysły tematów na przyszłe lata.

Spotkania odbywały się zarówno w II LO, jak i w Starostwie Powiatowym w Kwidzynie.

Przybyłych gości powitał Starosta Kwidzyński Jerzy Godzik. Z ramienia Starostwa w spotkaniach uczestniczyli również członkowie zarządu powiatu kwidzyńskiego: Danuta Woronowicz i Włodzimierz Dawidowski oraz merytoryczni pracownicy.
Grupą niemiecką opiekowała się Pani Katarzyna Wojciechowska – nauczyciel j. niemieckiego w II LO, a zarazem koordynator projektów polsko – niemieckich.

Zarówno to spotkanie, jak i inne projekty realizowane na rzecz młodzieży nie mogłyby się odbyć, gdyby nie dofinansowanie ze środków Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Na zakończenie spotkań roboczych wspólnie stwierdzono, iż te projekty, które były realizowane przez ostatnie 10 lat pokazują, jak wiele zrobiliśmy na dla dobra wspólnego sąsiedztwa, lepiej jest dawać nadzieję niż straszyć, a komunikowanie się poprzez pozytywne wartości ma wielką moc sprawczą. Naprawdę niewiele trzeba, by powstało dobro wspólne, a jeszcze mniej, by dostrzegło to społeczeństwo.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

Decydujmy Razem

decydujmy razem