Na zaproszenie Miasta Celle oraz Szkoły Zawodowo ? Technicznej ?Axel ? Burns ? Schule?, w dniach od 26.01.2014 r. ? 29.01.2014 r. na spotkanie robocze do Miasta Celle pojechali przedstawiciele Powiatu Kwidzyńskiego

tj. Pani Romana Pawelska ? Sulot ? dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie, Pan Henryk Czyżewski ? dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kwidzynie oraz Pani Anna Świątkowska ? pracownik  Starostwa Powiatowego w Kwidzynie odpowiedzialny za obszar współpracy zagranicznej.

Od kilku miesięcy trwała intensywna współpraca mailowa pomiędzy szkołami z Celle i Kwidzyna.
Uczestnicy wizyty roboczej mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach praktycznych i teoretycznych zarówno w szkole technicznej, jak i w szkole kształcącej w obszarze gastronomii .
Goście zapoznali się również z metodami nauczania w poszczególnych szkołach, uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w salach przystosowanych do prowadzenia zajęć praktycznych.

Delegacja odwiedziła również Urząd Miejski w Celle, gdzie powitał ich Burmistrz Miasta Celle Pan Dirk-Ulrich Mende, Rejman  - radny SPD z Miasta Celle, Pan Holger Jak Overbeck ? dyrektor Działu Gospodarczego Miasta Celle oraz przedstawiciele Cechu Rzemiosł, przedstawiciele Izb gospodarczych oraz przedstawiciel Powiatu Osterholz. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele obydwu szkół ? Pani Claudia Hermann - dyrektor szkoły hotelarsko ? gastronomicznej - BBS IV, Heinrich von Fintel ? wicedyrektor BBS I.  Podczas spotkania zostały poruszone kwestie wspólnych projektów, które będą dotyczyły wymian i praktyk zawodowych pomiędzy uczniami, kadrą nauczycielską oraz Powiatem Kwidzyńskim i Miastem Celle. Wspólnie zadecydowano i przeanalizowaniu możliwości dofinansowania wymian i praktyk i staży  w ramach Programu Erasmus + .

Przedstawiciele Powiatu mieli możliwość obejrzenia zakładów pracy, w których nasi uczniowie mieliby praktyki,były to:  Hotel ZUR HEIDEBLÜTE, Hotel  ALTHOFF FÜRSTENHOF, ZAKŁAD STOLARSKI TISCHLEREI GÖTZE UND ZOPPKE OHG,  jak również KFZ ? SPECKHAN - salon  Forda w Celle.

Ponieważ delegacja z powiatu była w Celle po raz pierwszy,  oprócz zaplanowanych wizyt roboczych goście mogli zobaczyć wraz z przewodnikiem Miasto Celle, które zrobiło ogromne wrażenie na zwiedzających.
Jak podkreśliły obie strony, wizyta ta dała podwaliny do wspólnych działań w obszarze edukacji zawodowo ? technicznej, podczas spotkań wszyscy zebrani pozytywnie wypowiadali się o możliwościach wspierania młodych ludzi poprzez umożliwienie im uczestniczenia zarówno w zajęciach teoretycznych, jak i praktycznych w szkołach w Niemczech jak i Polsce. Uczestnicy spotkań podkreślili również, iż wymiana ta ma być ?żywą wymianą? z korzyścią dla młodych, ambitnych osób z Powiatu Kwidzyńskiego i z Miasta Celle.

Nieodpł. pomoc prawna