Starostwo Powiatowe w Kwidzynie informuje, że zgodnie z realizacją wewnętrznego planu operacyjno – ratowniczego opracowanego dla International Paper Kwidzyn Sp. z o.o., jako zakładu o dużym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej w dniu 20 października br. zostaną przeprowadzone ćwiczenia ratownicze.

Starostwo Powiatowe w Kwidzynie informuje, że zgodnie z ustawą o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1534 z późn. zm.) oraz Zarządzeniem Nr 279/2016 Wojewody Pomorskiego z dnia 30 grudnia 2016 r.

Główny Lekarz Weterynarii informuje o występowaniu w latach 2014-2015 licznych ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF), w państwach Europy Wschodniej i Środkowej oraz przypadkach stwierdzenia obecności wirusa ASF w produktach pochodzenia zwierzęcego wyprodukowanych na terytorium państw trzecich.

ISO 9001:2008