Uruchomienie syren alarmowych

Starostwo Powiatowe w Kwidzynie informuje, że w dniu 12 maja 2015 r. w godzinach 6:00-19:00 odbędzie się wojewódzkie ćwiczenie RENEGADE-KAPER 5/I  i  nastąpi sprawdzenie systemu ostrzegania i alarmowania ludności przed zagrożeniami uderzenia z powietrza. W dniu tym będzie słyszalne dwukrotnie: włączenie i wyłączenie syren alarmowych zlokalizowanych na terenie największych zakładów pracy, budynkach spółdzielni mieszkaniowych oraz syren alarmowych Ochotniczych Straży Pożarnych. Pierwszy sygnał będzie modulowanym dźwiękiem syreny w okresie trzech minut, drugi kończący dźwiękiem ciągłym syreny w okresie trzech minut. Uruchomienie syren jest elementem ćwiczenia na terenie województwa pomorskiego.

Powiatowe Centrum Zarządzania
Kryzysowego w Kwidzynie