W dniu 10 grudnia 2015 r. na terenie Muzeum w Kwidzynie odbyło się szkolenie obronne poświęcone tematyce ochrony zabytków pn.: ?Ochrona zabytków na terenie powiatu kwidzyńskiego w warunkach zagrożenia wojennego lub sytuacji kryzysowej? zorganizowane wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Kwidzynie oraz Muzeum w Kwidzynie.

Starostwo Powiatowe w Kwidzynie informuje, że w dniu 7 listopada 2014 r. na terenie zakładu International Paper-Kwidzyn Sp. z o.o. zostaną przeprowadzone ćwiczenia na wypadek poważnej awarii przemysłowej.

Ćwiczenia ratownicze

W roku 2012, mija 20 lat od powołania Państwowej Straży Pożarnej jako zawodowej, umundurowanej i wyposażonej w specjalistyczny sprzęt formacji przeznaczonej do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami.

Tegoroczny ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży przypada w roku  jubileuszu 20 lecia istnienia Państwowej Straży Pożarnej, pod hasłem ?20 lat Państwowej Straży Pożarnej ? jak nas widzą, tak nas malują?.

Ćwiczenia w zakładzie dużego ryzyka

Powiatowe ćwiczenia ratownicze pod kryptonimem
?Katastrofa drogowa LICZE 2010 r.?.

W dniu 22 września 2010 r. Starosta Kwidzyński Jerzy Godzik przewodniczył posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.

ISO 9001:2008