Starosta Kwidzyński zaprasza na Targi Edukacyjne i Targi Pracy, które odbędą 21.03. 2017 r. (wtorek) w godzinach od 10:00 do 15:00 w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kwidzynie, ul. Żwirki i Wigury 1.

Organizatorem Targów jest Powiat Kwidzyński. Targi adresowane są przede wszystkim do uczniów klas III gimnazjów, którzy stoją przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej oraz do rodziców, nauczycieli, ale także wszystkich wyrażających zainteresowanie udziałem. Mają one umożliwić lepsze zapoznanie się z ofertą kształcenia zawodowego oraz ogólnokształcącego szkół Powiatu Kwidzyńskiego, jak i pogłębić współpracę na styku szkoły – przedstawiciele biznesu – środowisko lokalne.

Na targach będzie można zapoznać się z ofertą kształcenia zawodowego prezentowaną przez szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Kwidzińskiego:

• Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Kwidzynie,
  • Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kwidzynie,
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie,
  • Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach.

W targach udział wezmą również przedstawiciele lokalnych pracodawców, współpracujących ze szkołami prowadzącymi kształcenie zawodowe m.in.: International Paper – Kwidzyn Sp. z o.o.; KBR Poland Sp. z o.o.; LACROIX Electronics Sp. z o.o.; Jabil Circuit Poland Sp. z o.o., silnie angażujących się w działania mające na celu promocję i wsparcie szkolnictwa zawodowego.

Ponadto uczniowie będą mogli skorzystać z pomocy specjalistów Powiatowego Ośrodka Kariery działającego przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kwidzynie w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego.
W tym samym dniu, tj. 21.03. 2017r. odbędą się również "Dni Otwarte" (w godz. 8.00-15.00) w siedzibach:

• Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kwidzynie, ul. Konarskiego 12,
  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie, ul. Słoneczna 2,
  • Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie, ul. Katedralna 5,
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie, ul. Staszica 25, (oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Kwidzynie, ul. Ogrodowa 4a),
  • Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie, ul. Chopina 4.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych !

ISO 9001:2008