samorzadowy lider edukacji radio gdansk

W dniu 21.03. 2017 r. w godzinach od 10:00 do 15:00 odbyły się Targi Edukacyjne i Targi Pracy w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kwidzynie, ul. Żwirki i Wigury 1. Organizatorem był Powiat Kwidzyński.

Uroczystego otwarcia targów dokonał Starosta Kwidzyński Jerzy Godzik oraz dyrektor ZSP 2 Henryk Czyżewski. W targach udział wzięli: Przewodniczący Radu Powiatu Jerzy Śnieg, zarząd powiatu w składzie: Wicestarosta Andrzej Fortuna, członkowie zarządu - Danuta Woronowicz, Włodzimierz Dawidowski  oraz radni.

Targi adresowane były przede wszystkim do uczniów klas III gimnazjów, którzy stoją przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej oraz do rodziców, nauczycieli, ale także wszystkich  zainteresowanych udziałem. Umożliwiły one lepsze zapoznanie się z ofertą kształcenia zawodowego oraz ogólnokształcącego szkół Powiatu Kwidzyńskiego, jak również przyczyniły się do pogłębienia współpracy na styku szkoły – przedstawiciele biznesu – środowisko lokalne.

Na targach można było zapoznać się z ofertą kształcenia prezentowaną przez szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Kwidzińskiego:

• Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Kwidzynie,
  • Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kwidzynie,
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie,
  • Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach,
  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kwidzynie,
  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie,
  • Społecznego Liceum Ogólnokształcące im. Polskich Noblistów w Kwidzynie oraz
  • Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy.

W targach udział wzięli również przedstawiciele lokalnych pracodawców, współpracujących ze szkołami prowadzącymi kształcenie zawodowe m.in.: International Paper – Kwidzyn Sp. z o.o.; KBR Poland Sp. z o.o.; LACROIX Electronics Sp. z o.o.; Jabil Circuit Poland Sp. z o.o., silnie angażujących się w działania mające na celu promocję i wsparcie szkolnictwa zawodowego.

Ponadto uczniowie mieli możliwość skorzystać z pomocy specjalistów Powiatowego Ośrodka Kariery działającego przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kwidzynie w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego. W tym samym dniu, tj. 21.03. 2017r. odbyły się również "Dni Otwarte" (w godz. 8.00-15.00) w siedzibach:

• Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kwidzynie, ul. Konarskiego 12,
  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie, ul. Słoneczna 2,
  • Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie, ul. Katedralna 5,
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie, ul. Staszica 25, (oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Kwidzynie, ul. Ogrodowa 4a),
  • Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie, ul. Chopina 4.

Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Patronat objęło Radio Gdańsk.

ISO 9001:2008