W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy Technicznej.

Konkurs adresowany jest do szkół ponadgimnazjalnych o kierunkach technicznych.

Uczestnicy konkursu zmagali się z zadaniami w jednej z wybranych kategorii: elektroniczno-informatycznej, mechanicznej lub papierniczej. Czekały na nich dwa testy oceniające zdolność logicznego myślenia oraz znajomość wiedzy kierunkowej, a potem zadania otwarte sprawdzające wiedzę praktyczną.

Celem konkursu jest pobudzanie uczniów do samodzielnego poszerzania i aktualizowania wiedzy technicznej. Ma on także za zadanie zwracać uwagę na kształcenie techniczne i jego znaczenia w powiecie kwidzyńskim, a przez to zwiększać zainteresowanie kierunkami technicznymi i promować szkoły oraz wspierających je pracodawców.

Podczas konkursu obecni byli przedstawiciele wszystkich firm, które zaangażowały się w jego organizację: Birute Jedlinski i Anna Księżopolska z IP Kwidzyn, Radosław Ślusarski i Jarosław Piotrwski z Jabila, Rafał Bzymek i Zygmunt Urbanowicz z KBR Poland oraz Joanna Jasińska i Karolina Kondys z Lacroix Electronics.

Laureaci kategorii elektroniczno - informatycznej
● I miejsce - Krzysztof Struzik (CKZiU)
● II miejsce - Łukasz Ćwiek (CKZiU)
● III miejsce - Krzysztof Marek (ZSP nr 1)

● wyróżnienie - Maciej Wejnert (CKZiU)
● wyróżnienie - Patryk Kośmider (ZSP nr 1)

Laureaci kategorii mechanicznej
● I miejsce - Daria Zaremba (ZSP Prabuty)
● II miejsce - Piotr Ostrowski (CKZiU)
● III miejsce - Filip Dulski (ZSP Prabuty)

● wyróżnienie - Marek Warczak (CKZiU)
● wyróżnienie - Artur Szpeflik (CKZiU)

Laureaci kategorii papierniczej
● I miejsce - Monika Ciepłuch (ZSP nr 2)
● II miejsce - Tomasz Krupa (ZSP nr 2)
● III miejsce - Marcel Bonczkowski (ZSP nr 2)

● wyróżnienie - Maciej Dudarewicz (ZSP nr 2)
● wyróżnienie - Paweł Stolarski (ZSP nr 2)

Laureaci pierwszych miejsc poszczególnych kategorii otrzymali laptopy, za drugie miejsce przysługiwał telefon, a za trzecie przenośny głośnik. Osoby wyróżnione otrzymały powerbanki.

ISO 9001:2008