W dniu 21.03. 2018 r. w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kwidzynie odbyły się Targi Edukacyjne i Targi Pracy.

Uroczystego otwarcia dokonał Starosta Kwidzyński Jerzy Godzik oraz dyrektor ZSP 2 Henryk Czyżewski. W targach wzięli udział m.in: senator RP Leszek Czarnobaj, przewodniczący Jerzy Śnieg , członek zarządu Włodzimierz Dawidowski oraz radni powiatu.
Organizatorem Targów był Powiat Kwidzyński. Wydarzenie adresowane było przede wszystkim do uczniów klas III gimnazjów, którzy stoją przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej oraz do rodziców, nauczycieli, ale także wszystkich wyrażających zainteresowanie udziałem. Targi umożliwiły lepsze zapoznanie się z ofertą kształcenia zawodowego oraz ogólnokształcącego szkół Powiatu Kwidzyńskiego:

• Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Kwidzynie,
  • Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kwidzynie,
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie,
  • Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach,
  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kwidzynie,
  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie,
  • Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie.

W targach wzięli udział również przedstawiciele lokalnych pracodawców, współpracujących ze szkołami prowadzącymi kształcenie zawodowe m.in.: International Paper – Kwidzyn
Sp. z o.o.; KBR Poland Sp. z o.o.; LACROIX Electronics Sp. z o.o.; Jabil Circuit Poland
Sp. z o.o., DPD, TOR – PAL, EKOTEC silnie angażujących się w działania mające na celu promocję i wsparcie szkolnictwa zawodowego.

Ponadto uczniowie mieli możliwość skorzystać z pomocy specjalistów Powiatowego Ośrodka Kariery działającego przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kwidzynie w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego. W tym samym dniu, tj. 21.03. 2018 r. odbyły się również "Dni Otwarte" w siedzibach:

• Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kwidzynie, ul. Konarskiego 12,
  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie, ul. Słoneczna 2,
  • Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kwidzynie, ul. Słowiańska 17,
  • Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie, ul. Katedralna 5,
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie, ul. Staszica 25,
    (oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Kwidzynie, ul. Ogrodowa 4a).

Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Wybory samorządowe

wybory samorzadowe