Kwidzyńska fabryka Lacroix Electronics podsumowała kolejną odsłonę swojego edukacyjnego projektu "Szkoła bliska pracy".

W Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, fabryka Lacroix Electronics oraz firma szkoleniowa Seb-Team podsumowały kolejną edycję wspólnego projektu edukacyjnego "Szkoła bliska pracy". Powiat Kwidzyński reprezentowała członek zarządu Danuta Woronowicz. Przedstawiła ona prezentację "Oferta edukacyjna szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Kwidzyński uwzględniająca zapotrzebowanie lokalnego i regionalnego rynku pracy oraz predyspozycje młodzieży" . Projekt ma promować szkolnictwo zawodowe, choć w tym przypadku o wiele istotniejsze jest jednak to, by podnieść świadomość gimnazjalistów w zakresie wyborów edukacyjno-zawodowych i związanych z nimi konsekwencjami.

W ramach projektu uczniowie nie tylko mieli okazję zobaczyć fabrykę od środka (zakład zwiedziło 20 grup uczniów III klas gimnazjum, łącznie 345 osób) zapoznać się z jego ofertą, ale również wziąć udział w miniwarsztatach z elektroniki, ale także w warsztatach z robotyki . Uczniowie przy wsparciu kadry pedagogicznej z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, wykorzystując klocki Lego Mindstorms konstruowali roboty, programowali je, a potem toczyli walki. Na podstawie punktów, które uczniowie gromadzili w czasie zajęć i testu wiedzy, który pisali, wyłonione zostały osoby, które zdobyły atrakcyjne nagrody.

Wyróżnienia otrzymali: Michał Depczyński (Gimnazjum w Gardei), Jakub Kuźma (Gimnazjum w Liczu), Błażej Płoszaj (Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie), zaś na podium znaleźli się: Filip Lesica (III miejsce - Gimnazjum nr 2 w  Kwidzynie), Ryszard Szczypior (II miejsce - Gimnazjum w Gardei) oraz Bernard Cesarz (I miejsc - Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie).

W projekcie udział brały placówki z Nowego Dworu Kwidzyńskiego, Nebrowa Wielkiego, Wandowa, Ryjewa, Licza, Gardei, Kwidzyna i Sadlinek.

ISO 9001:2008