Ponad 713 tys. zł dotacji przyzna samorząd powiatu gminie Ryjewo na budowę Centrum Integracji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej.

To o ponad 100 tys. zł więcej niż początkowo planowano. Rada powiatu przyjęła już uchwałę w sprawie zwiększenia środków na to zadanie. Zwiększenie kwoty wynika z aktualizacji projektu budowy Centrum. Dotacja ma zapewnić 50% środków potrzebnych do sfinansowania inwestycji. Pozostała kwota ma być pozyskana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Część kwoty dotacji pochodzi ze sprzedaży mienia, która samorząd powiatu posiadał na terenie gminy Ryjewo.

Siedziba Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ryjewie znajduje się obecnie w pomieszczeniach piwnicznych Domu Pomocy Społecznej. Nowy obiekt poprawi warunki funkcjonowania WTZ i pozwoli na jego rozwój. Warsztat prowadzony jest przez Stowarzyszenie Pomocy Społecznej "Słoneczne Wzgórze". Gmina Ryjewo jest członkiem wspierającym organizację. Samorząd gminy będzie inwestorem, a po wybudowaniu użyczy obiekt Stowarzyszeniu. Obecnie z zajęć dotyczących rehabilitacji społecznej i zawodowej, prowadzonych w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Ryjewie korzystają 42 niepełnosprawne osoby z całego powiatu.

Wybory samorządowe

wybory samorzadowe