Biblioteka Miejsko-Powiatowa w Kwidzynie wprowadziła możliwość wypożyczania e-booków. Mieszkańcy mogą nieodpłatnie na okres miesiąca wypożyczyć urządzenia i korzystać z możliwości elektronicznego czytania książek.

Propozycja jest między innymi adresowana do osób, których wzrok nie pozwala na korzystanie z tradycyjnych książek ze względu na zbyt małą czcionkę. Wypożyczający czytniki będą mieli do dyspozycji ponad 3000 książek, w tym także wiele nowości. urządzenia można wypożyczać w mediotece Biblioteki Miejsko-Powiatowej przy ul. Piłsudskiego w Kwidzynie.

Osoby niedowidzące lub niewidome mogą natomiast skorzystać z czytaków, czyli urządzeń za pomocą których można posłuchać audiobooków. Urządzenia znajdują się w filii nr 2 Biblioteki Miejsko-Powiatowej, mieszczącej się gmachu Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie. Biblioteka zgromadziła ok. 2 tysięcy książek mówionych.