Zarząd powiatu zatwierdził specyfikację przetargową i projekt umowy na utrzymanie zieleni w pasach drogowych. Podobnie jak w poprzednich trzech latach zabieg zostanie przeprowadzony na ponad połowie dróg powiatowych (ponad 100 km).

Koszenie poboczy obejmie całą szerokość pasa drogowego wraz z przeciwskarpą. Na pozostałych drogach koszenie zostanie przeprowadzone na szerokości dwóch metrów (do rowów melioracyjnych). Zabieg zostanie wykonany w tym roku dwa razy.

W ubiegłym roku przeprowadzono także zabieg polegający na odtworzeniu rowów przydrożnych przy drodze powiatowej Nowy Dwór - Nebrowo Wielkie. Dzięki temu utrzymanie zieleni w pasie tej drogi będzie w tym roku łatwiejszym zadaniem. Zabiegi utrzymania zieleni w pasach drogowych obejmują ok. 230 km dróg powiatowych.