W Domu Pomocy Społecznej "Słoneczne Wzgórze" w Ryjewie odbył się Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy w Ryjewie.

W zawodach wzięło udział uczestniczyło 12 zawodników reprezentujących domy pomocy społecznej w Kwidzynie, Stegnie, Chojnicach i Ryjewie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Ryjewie. Uroczystego otwarcia turnieju dokonali Kazimierz Gorlewicz dyrektor DPS w Ryjewie, oraz Kazimierz Zima, przewodniczący Rady Gminy w Ryjewie. Sędzią głównym zawodów był Adam Drews, trener szachistów MTS Kwidzyn.

Najlepszym szachistą okazał się Andrzej Łoboda, reprezentant DPS w Chojnicach. Drugie miejsce zajął Henryk Wodzisławski a natomiast trzecie Waldemar Paszke, reprezentanci Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie.

Szachy DPS Ryjewo