649 tys. zł dofinansowania pozyskał samorząd powiatu z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na budowę mostu nad kanałem Palemona w Bronisławowie, w gminie Sadlinki.

Pieniądze pochodzą z rządowego programu wspierające budowę obiektów mostowych. Uzyskane środki to ponad połowa kosztów inwestycji wynoszących ok. 1,1 mln zł. Most zostanie oddany do użytku przed terminem, prawdopodobnie na przełomie czerwca i lipca. Dzięki dofinansowaniu zaoszczędzona zostanie ponad połowa środków, które w budżecie powiatu zostały przeznaczone na budowę mostu.

Zarząd powiatu będzie proponował radzie ich przeznaczenie na modernizację drogi Wandowo-Nowa Wioska, na modernizację której zaplanowano w tym roku 280 tys. zł. Wsparcie tej inwestycji, kwotą 250 tys. zł, zadeklarował samorząd gminy Gardeja.