Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi ma powstać w Kwidzynie. Placówka będzie funkcjonowała w budynku, w którym znajduje się Zespół Szkół Specjalnych.

Pieniądze na funkcjonowanie domu mają zostać przyznane w ramach rządowego programu "Za życiem". Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie czeka obecnie na podpisanie umowy z wojewodą dotyczącą finansowania placówki. Jeżeli umowa zostanie podpisana, ŚDS miałby rozpocząć działalność z początkiem sierpnia bieżącego roku.

Nie będzie pierwszy tego typu ośrodek w powiecie kwidzyńskim. Środowiskowy Dom Samopomocy funkcjonuje od lat w Okrągłej Łące, w gminie Sadlinki. Ośrodek wsparcia dziennego dla osób dorosłych przewlekle psychicznie chorych, upośledzonych umysłowo i wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych prowadzi Fundacja Wspierania Społeczności Lokalnych "Sapere Aude".

ZSS

Wybory samorządowe