Piknik dla rodziców, opiekunów i uczestników z okazji 25-lecia utworzenia Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie odbył się w parku przy zabytkowym dworku w Górkach (gmina Kwidzyn).

Dworek jest siedzibą kwidzyńskiego WTZ, prowadzonego przez Fundację "Misericordia". W imprezie wzięło udział ok. 140 osób, w tym wolontariusze wspierający od lat działania warsztatu. W trakcie pikniku przypomniana została historia warsztatu. Rodzicom i opiekunom, którzy w sposób szczególny angażowali się i angażują nadal w działalność warsztatu, wręczono specjalne podziękowania. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku oraz kiełbasek z grilla. Czas umiliły występy uczestników. Rodzice i opiekunowie opowiadali o znaczeniu warsztatu i jego wpływie na niepełnosprawnych uczestników.

W październiku odbędzie się konferencja, podczas której omówione zostanie między innymi znaczenie warsztatów terapii zajęciowej dla rehabilitacji społecznej i zawodowej. Podsumowana będzie także 25-letnia działalność kwidzyńskiej placówki. Warsztat Terapii Zajęciowej powstał 1 października 1993 roku. Początkowo zajęcia prowadzone były w trzech pracowniach w Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Uczestniczyły w nich 22 osoby. Od 2004 roku prowadzeniem warsztatu zajęła się kwidzyńska Fundacja "Misericordia". Obecnie w zajęciach terapeutycznych, w ośmiu pracowniach, uczestniczy 47 niepełnosprawnych osób z całego powiatu kwidzyńskiego.