7 grudnia 2018 r. w Malborku starosta, Jerzy Godzik oraz wicestarosta, Wiesław Wosiak wzięli udział w Konwencie Powiatów Województwa Pomorskiego.

Podczas konwentu zostali zaprezentowani starostowie i prezydenci miast na prawach powiatów województwa pomorskiego VI kadencji. Ponownie na Przewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Pomorskiego został wybrany Mirosław Czapla, na jego zastępców wybrano Jerzego Godzika - starostę kwidzyńskiego, oraz Gabrielę Lisius - starostę wejherowskiego.

Poruszone zostały między innymi sprawy sportu szkolnego, szkolnictwa zawodowego. Nastąpił też wybór przedstawiciela konwentu do Rady Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku.

Podczas malborskiego posiedzenia samorządowcy wysłuchali informacji na temat finansowania służby zdrowia w 2019 roku przedstawionej przez dyrektor Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Elżbietę Rucińską-Kulesz, a także zapoznali się z regionalnym planem działania na rzecz zatrudnienia na przyszły rok, o którym mówiła Joanna Witkowska, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Zebrani goście wysłuchali również stanowiska Wojewódzkiej rady Dialogu Społecznego w Gdańsku z dnia 25 października 2018 r. w sprawie przekształceń w obszarze pieczy zastępczej.

Nieodpł. pomoc prawna