14 grudnia nastąpiło uroczyste otwarcie wyremontowanego Dworca Kolejowego w Kwidzynie oraz znajdującej się w nim Biblioteki Miejsko –Powiatowej.

W uroczystości otwarcia wzięli udział Przewodniczący Rady Powiatu Kwidzyńskiego, Jerzy Śnieg, Wicestarosta Kwidzyński Wiesław Wosiak, Członek Zarządu Powiatu Kwidzyńskiego Tomasz Pisarek, oraz inni zaproszeni goście. Podczas spotkania przedstawione zostały prezentację i referaty zaproszonych gości, oraz zwiedzanie obiektu. Na koniec wystąpił zespół Quedin Quartet.

Budynek został wyremontowany w ramach projektu "Budowa węzła integracyjnego wraz z rewitalizacją zabytkowego budynku dworca PKP w Kwidzynie". Całkowity koszt inwestycji wyniósł 16 mln zł, około 6 mln zł to dofinansowanie Unii Europejskiej.

Dworzec kolejowy będzie pełnił funkcję komunikacyjną oraz kulturalną. Obiekt stał się siedzibą Biblioteki Miejsko – Powiatowej w Kwidzynie. Mieszkańcy będą mogli na dworcu kupić bilet w nowej kasie, która jest już dostępna dla pasażerów. Oprócz kasy, na dworcu znajduję się poczekalnia oraz toaleta. Obecnie trawa modernizacja linii kolejowej do Malborka, dlatego też transport do czasu zakończenia prac, będzie realizowany w ograniczonym zakresie.

W budynku oraz na zewnątrz budynku zamontowane będą również, nowoczesne elektroniczne tablice informacyjne dla mieszkańców oraz podróżnych.

Zdjęcia wykonał Arkadiusz Kosiński ("Dziennik Bałtycki").

Nieodpł. pomoc prawna