Samorząd powiatu utworzy spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością wspólnie z podmiotem zewnętrznym. Powiat będzie miał większość udziałów w nowym podmiocie.

Spółka umożliwi funkcjonowanie ratownictwa medycznego w powiecie kwidzyńskim. Zgodnie z ustawą o państwowym ratownictwie medycznym od dnia 1 kwietnia umowy o wykonywanie zadań ratownictwa medycznego mogą być zawarte jedynie z podmiotami leczniczymi spełniającymi wymogi ustaw, wśród których mogą być spółki kapitałowe, w których co najmniej 50 proc. udziałów albo akcji należy do Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego.

Kapitał spółki będzie wynosił 5000 zł. Powiat kwidzyński obejmie 26 udziałów po 100 zł każdy o łącznej wartości 2600 zł. Podmiot zewnętrzny ma objąć 48 proc. udziałów (24 udziały po 100 zł). Rada powiatu podczas ostatniej sesji podjęła uchwałę w sprawie otworzenia spółki.

Nieodpł. pomoc prawna