Piątek 20 października 2017r. to dzień szczególny dla Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Barcicach. To data, którą z pewnością wszyscy długo zapamiętamy, bowiem właśnie wtedy miały miejsce obchody 45-lecia istnienia Ośrodka.

16 października w historycznej auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kwidzynie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Górkach wręczone zostały Honorowe Nagrody Starosty Kwidzyńskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Kwidzyńskiego.

Dnia 9 grudnia 2016 r. w  Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym odbyła się uroczystość wręczenia dorocznych Nagród Starosty Kwidzyńskiego za osiągnięcia w dziedzinach Przedsiębiorczości oraz Rynku Pracy w roku 2016 połączona z konferencją „Kluczowe kompetencje na rynku pracy  – jak budować silne firmy z sektora MŚP na przykładzie dużych firm”.

Dnia 18 listopada 2016 r. w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kwidzynie starosta Jerzy Godzik wręczył stypendia 99 uczniom i absolwentom szkół ponadgimnazjanych powiatu kwidzyńskiego za osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016.

W dniu 21.10.2016 r. Starosta Kwidzyński, Jerzy Godzik, Członek Zarządu, Włodzimierz Dawidowski, radni i dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kwidzińskiego wzięli udział w uroczystościach JUBILEUSZU 70-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach.

XVI Dożynki Powiatowe odbyły się 11 września 2016 r., w Tychnowach, gmina Kwidzyn.

W dniu 7 listopada 2014 r. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Kwidzynie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Starosty Kwidzyńskiego

XIV Dożynki Powiatowe zainaugurowała msza święta w Sanktuarium Świętej Rodziny. Następnie korowód dożynkowy przeszedł na plac przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ryjewie.

W salach kwidzyńskiego muzeum w Kwidzynie odbyła się dnia 4 kwietnia 2014 r. uroczystość wręczenia Markowi Krzykowskiemu -  prezesowi International Paper Kwidzyn Sp. z o.o. aktu nadania tytułu honorowego ambasadora powiatu kwidzyńskiego.

ISO 9001:2008