XIV Dożynki Powiatowe zainaugurowała msza święta w Sanktuarium Świętej Rodziny. Następnie korowód dożynkowy przeszedł na plac przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ryjewie.

Otwarcia uroczystości dokonali Jerzy Godzik ? Starosta Kwidzyński, Józef Gutowski ? wójt Gminy Ryjewo oraz Wiesława Jarema i Jan Pelcar ? starościna i starosta dożynek. Tradycyjnym punktem programu był konkurs wieńców dożynkowych. Zaprezentowano  aż 14 wieńców dożynkowych. Zwycięski wieniec nr 12 przygotowało Sołectwo Zebrdowo z gminy Gardeja. Kolejne lokaty zajęły wieńce z Tychnów, Straszewa, Jakunowa i Czarnego Małego. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Kwidzyńskiego.

W ramach obchodów XIV Dożynek Powiatowych odbył się piknik dla mieszkańców połączony z warsztatami kulinarnymi kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Ryjewo oraz turniejem reprezentacji gmin powiatu kwidzyńskiego. Oprawę artystyczną zapewniły: Orkiestra Dęta z Koronowa, zespół Powiślanki, grupa wokalna Jerzego Majdy oraz zespoły No To Co i Andre.

ISO 9001:2008