W Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Górkach wręczone zostały Honorowe Nagrody Starosty Kwidzyńskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Kwidzyńskiego.

Wyróżnienia przyznawane są osobom, organizacjom pozarządowym oraz instytucjom za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju powiatu oraz praktyczne wdrażanie w życie idei samorządności. Od 2000  roku wręczono 149 nagród. Podczas uroczystości w KPPT wręczonych zostało kolejnych 14 oraz 18 za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu. Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu kwidzyńskiego, gratulując nagrodzonym powiedział, że swoją działalnością pozostawiają trwały ślad w powiecie kwidzyńskim. Stwierdził też, że działalność nagrodzonych dowodzi prawdziwego wyczucia zagadnień lokalnych i wagi problemów zwykłych ludzi. Jerzy Godzik, starosta kwidzyński podkreślił, że powiat może nie należy do największych, ale jego mieszkańcy są wielkimi ludźmi o czym świadczą przyznane nagrody. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządów gmin z całego powiatu kwidzyńskiego a poprowadził ją Adama Kamiński.

Honorowe Nagrody Przewodniczącego Rady Powiatu Kwidzyńskiego

Marian Beta - wieloletni sołtys i naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Szramowie.
Jerzy Czesław Gmaj - aktywnie włącza się we lokalne inicjatywy, pomaga również w organizacji wielu imprez i wydarzeń gminnych. Od 1977 roku członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Bronisławowie.
Jarosław Parus - uhonorowany za wkład w przemianę Pracowniczego Ogrodu Działkowego w Kwidzynie w Rodzinny Ogród Działkowy oraz rozwój organizacji.
Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kwidzynie - zrzesza około 400 członków i działa na terenie całego powiatu. Organizuje przede wszystkim wyjazdy turystyczno-rehabilitacyjne i spotkania okolicznościowe.
Teofil Redmer - wieloletni działacz Ochotniczej Straży Pożarnej w Tychnowach oraz Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
Krzysztof Skoczek - prezes Zarządu kwidzyńskiego Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP.
Franciszek Sokołowski - działa w Kole Terenowym Pszczelarzy w Kwidzynie Polskiego Związku Pszczelarzy oraz Powiatowym Stowarzyszeniu Pszczelarzy w Kwidzynie, skupiając swe wysiłki na rozwoju pszczelarstwa oraz ochrony środowiska na terenie powiatu.
Stowarzyszenie Miłośników Malarstwa "Kontrasty" – za propagowanie piękna przyrody i architektury powiatu kwidzyńskiego.
Jerzy Tumiłowicz – radny gminy Kwidzyn, członek klubu sportowego Traktor Team Gmina Kwidzyn.
Stanisław Żebrowski - przez dwie kadencje radny rady miejskiej w Prabutach. W latach 1998 - 2011 sołtys wsi Obrzynowo.

Honorowe Nagrody Starosty Kwidzyńskiego

Jolanta Czajkowska - wolontariuszka Warsztatu Terapii Zajęciowej, prowadzonego przez Fundację "Misericordia" w Kwidzynie.
Waldemar Patock - wieloletni nauczyciel plastyki i geografii, pasjonat turystyki i harcerstwa, malarz i poeta.
Samodzielny Klub Seniora w Ryjewie - zrzesza ok. 40 członków w wieku od 60 do 90 lat, którzy wspomagają organizację spotkań rocznicowych oraz organizują uroczystości kulturalne.
Stowarzyszenie Miłośników Biegania "Kwidzyn Biega"
- reprezentuje Kwidzyn podczas krajowych i zagranicznych zawodów na dystansach od 5 km do maratonu.

Nagroda starosty  za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury

Zespół Pieśni i Tańca "POWIŚLE" - uhonorowany za kultywowanie tradycji folklorystycznych i wzbudzanie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, zainteresowań i szacunku dla starej kultury ludowej własnego i innych regionów Polski.

Nagrody starosty kwidzyńskiego dla zawodników, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym oraz trenerów.

Tomasz Chojnacki - trener Olimpiad Specjalnych. Od 1995 roku zaangażowany w działalność i rozwój Klubu Olimpiad Specjalnych przy Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie.
Dziewczęca Drużyna Unihokeja w Gimnazjum w Nowym Dworze - jedna z najbardziej utytułowanych drużyn gier zespołowych w powiecie kwidzyńskim.
Zuzanna Jaremko - wicemistrzyni Europy w karate. Jest uczennicą Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie. Trenuje w kwidzyńskiej sekcji Malborskiego Klubu Karate Kyokushin.
Maciej Kaczyński - trener w kwidzyńskiej sekcji Malborskiego Klubu Karate Kyokushin.
Marcin Kłosiński - nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Kresowian w Rodowie oraz Gimnazjum im. Kresowian w Rodowie. Trener lekkiej atletki w Kwidzyńskim Klubie Sportowym "Rodło".
Agata Kowalska - zawodniczka Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego "Rodło". Mistrzyni Polski Juniorek w chodzie na 20 km.
Mariusz Kupc - trener sekcji młodzieżowych piłki ręcznej kobiet MTS Kwidzyn.
Filip Ostrowski - zawodnik Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego "Rodło". Mistrz  Polski Młodzików w biegu na 600 m.
Andżelika Przybylska – utytułowana lekkoatletka, startująca w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem.
Marek Ścibiński - trener utytułowanej drużyny unihokeja chłopców w Gimnazjum w Gardei.
Tomasz Wiśniewski - trener judo. Kieruje sekcją Judo, działającej w ramach Stowarzyszenia Sportowe Judo Kwidzyn.
Szymon Górski, Alicja Kędzior, Iga Müller, Wiktor Müller, Hanna Perfikowska i Natalia Szuba - utytułowani zawodnicy biegów na orientację.

ISO 9001:2008