15 czerwca odbyła się uroczystość 20-lecia powstania hospicjum św. Wojciecha, prowadzonego przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych w Kwidzynie. Z ramienia Powiatu Kwidzyńskiego w uroczystości udział wzięli, Przewodniczący Rady Powiatu, Jerzy Śnieg oraz Starosta Kwidzyński, Jerzy Godzik.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w Kaplicy św. Ojca Pio. Gości przywitał Pan Bogusław Franckowski, prezes KTPCH. Została przedstawiona krótka prezentacja historii hospicjum oraz wykład „Opieka paliatywna w Polsce ” przedstawiona przez lek. Katarzynę Wolanowską, dyrektor w Hospicjum św. Wojciecha. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody i statuetki dla zasłużonych osób, pn. „Przyjaciel Hospicjum”, spotkanie zakończył koncert muzyczny w wykonaniu uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kwidzynie.

Nieodpł. pomoc prawna