W niedzielę 2 września odbyły się Dożynki Powiatowe, których gospodarzem było Miasto i Gmina Prabuty.

Dożynki rozpoczęły się mszą św. dziękczynną w prabuckiej konkatedrze. Następnie orszak złożony z przedstawicieli gmin, powiatu i gości udał się na miejsce, gdzie odbywała się część plenerowa imprezy. Po przywitaniu gości przez Krzysztofa Papisa, Dyrektora Prabuckiego Centrum Kultury i Sportu, głos zabrali gospodarze dożynek Starosta Kwidzyński Jerzy Godzik i Burmistrz Miasta i Gminy Prabuty Marek Szulc, dziękując rolnikom za codzienny trud, ciężką pracę i umiłowanie ziemi. Starostowie dożynek Małgorzata i Waldemar Wajs z Obrzynowa, przekazując Staroście i Burmistrzowi chleb dożynkowy, wyrazili w imieniu rolników wdzięczność za zbiór plonów i chęć podzielenia się z bliźnimi. Po ceremonii dożynkowej, komisja wyłoniła najpiękniejsze wieńce spośród zgłoszonych do powiatowego konkursu: I miejsce wywalczyło Sołectwo Tychnowy, a kolejne Sołectwo Rudniki i Jarzębina oraz Sołectwo Nebrowo Wielkie.

Podczas święta plonów, nie mogło zabraknąć "swojskiego jadła", grochówki z kuchni polowej czy pysznych pierogów. Dla najmłodszych uczestników festynu, przygotowano nieodpłatne "wesołe miasteczko" oraz animacje z Nibylandią, dorośli mogli sprawdzić się swoje umiejętności w dojeniu krowy, czy w "farmerskim torze przeszkód".

Swoje stoiska zaprezentowały firmy i instytucje: kwidzyński oddział KRUS, spółka Ziarn-Pol, Agro-Susz, Powiślański Bank Spółdzielczy Kwidzyn, PCKiS artystyczne koło quillingu, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kwidzynie, Koło Gospodyń Wiejskich z Obrzynowa, Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie, fundacja Orla Straż.