Dni Powiatu Kwidzyńskiego są otwartą imprezą kulturalną dla mieszkańców powiatu. W 2006 r. odbyły się już po raz siódmy.

Co roku organizatorem imprezy jest inna gmina z terenu powiatu kwidzyńskiego, zaś gospodarzem tegorocznej imprezy, która odbyła się  w dniach 24 - 25. 06. 2006 r., było Miasto i Gmina Prabuty. Święto powiatowe zostało połączone z Dniami Prabut.

Imprezę zainaugurowała uroczysta Msza Święta w intencji powiatu, która odbyła się w katedrze w Prabutach. Podczas powiatowego święta nie zabrakło prezentacji dorobku kulturalnego wszystkich gmin. To tradycyjny punkt programu, w którym można obejrzeć między innymi występy zespołów ludowych. Gminy rywalizowały także w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych, m.in. turnieju drużyn radnych i urzędników. Przygotowano także szereg atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na estradzie wystąpiły takie zespoły, jak Vox i Goya. Uczestnicy powiatowego święta mogli obejrzeć występ kabaretu ?Długi?. Organizatorzy przygotowali również pokaz sztucznych ogni.

Reprezentacja samorządu powiatowego na turnieju drużyn radnych i urzędników W uroczystej mszy świętej w intencji powiatu uczestniczyli mieszkańcy Prabut oraz przedstawiciele samorządu powiatowego i gmin powiatu.
Otwarcia VII Dni Powiatu dokonali (od lewej): Bogdan Pawłowski ? Burmistrz Miasta i Gminy Prabuty oraz Leszek Czarnobaj ? Starosta Kwidzyński W VII Dniach Powiatu uczestniczyli mieszkańcy wszystkich gmin
Występ kabaretu ?Długi? Powiśle ? m. k-n
Gm. Sadlinki Gm. K-n