Komisja Budżetowa Parlamentu Europejskiego gościła w powiecie kwidzyńskim. Przewodniczył jej Janusz Lewandowski, który jest honorowym obywatelem Kwidzyna.

W skład delegacji, oprócz przewodniczącego, wchodzili Ingeborg Grässle z Niemiec, Brigitte Douay z Francji i Anne Jensen z Danii. Przedstawiciele komisji spotkali się w Podzamczu (gmina Kwidzyn) z władzami powiatu, miast oraz gmin, a także dziennikarzami. Komisja przebywała w województwie pomorskim 10 dni, sprawdzając jak zostały wykorzystane środki unijne, które trafiły do samorządów. Odwiedziła także powiat kwidzyński, przyglądając się inwestycjom zrealizowanym z pieniędzy Unii Europejskiej. Dwa największe zadania inwestycyjne, zrealizowane ze środków unijnych w powiecie, to budowa trzeciego etapu małej obwodnicy dla Kwidzyna oraz modernizacja drogi Krzykosy-Zebrdowo. Według komisji środki unijne wykorzystywane są w sposób właściwy.

Przyjazd Komisji Budżetowej Parlamentu Europejskiego do Podzamcza w gminie Kwidzyn.
Parlamentarzyści z zainteresowaniem obejrzeli prezentację dotyczącą zadań inwestycyjnych realizowanych ze środków unijnych w powiecie.
Prezentację zrealizowanych zadań przedstawili: Leszek Czarnobaj -Starosta Kwidzyński,  Małgorzata Wodejko -Dyrektor Wydziału Rozwoju Powiatu.
Prezentację zrealizowanych zadań przedstawili: Leszek Czarnobaj -Starosta Kwidzyński,  Małgorzata Wodejko -Dyrektor Wydziału Rozwoju Powiatu.
Parlamentarzyści podczas konferencji prasowej.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO