Drukuj

Już po raz piąty powiat kwidzyński obchodził swoje święto. Tegorocznym organizatorem Dni Powiatu Kwidzyńskiego była gmina Sadlinki.

Deszcz nie przeszkodził organizatorom. Odbyły się wszystkie zaplanowane prezentacje oraz koncerty.

Święto powiatu rozpoczęła uroczysta msza święta, w której uczestniczyli między innymi Leszek Czarnobaj, starosta kwidzyński, Elżbieta Krajewska, wójt gminy Sadlinki i podinspektor Jarosław Jędrzejczyk, komendant Komendy Powiatowej Policji.

Mszę Świętą celebrował Ks.Prałat Wojciech Kruk Bogusław Gajdamowicz (pierwszy od lewej),  Leszek Czarnobaj, Andrzej Fortuna, Elżbieta Krajewska
Mszę Świętą celebrował Ks.Prałat Wojciech Kruk

Bogusław Gajdamowicz (pierwszy od lewej),
Leszek Czarnobaj, Andrzej Fortuna,
Elżbieta Krajewska

Po mszy ulicami Sadlinek przemaszerował barwny korowód, który skierował się na stadion. Na stadionie znane szlagiery zaprezentowała orkiestra dęta. Wystąpiła także grupa muzyczna Dixiland Juniors Band.

Uroczystego otwarcia V Dni Powiatu Kwidzyńskiego dokonali na scenie wójt Elżbieta Krajewska i starosta Leszek Czarnobaj zapraszając, mimo nie sprzyjającej pogody, do udział w przygotowanym festynie.

Elżbieta Krajewska , Leszek Czarnobaj

 Elżbieta Krajewska , Leszek Czarnobaj

 

Przy szkole w Sadlinkach bawiono się dwa dni. Swój dorobek zaprezentowały wszystkie gminy powiatu. Każdy występ zapowiadał wójt gminy, która prezentowała się na scenie. Nie brakowało podczas święta powiatu konkursów i zawodów. Na scenie pojawiły się gwiazdy. Wystąpili między innymi Cygański Zespół Pieśni i Tańca "Bogdan Trojanek & Terne Roma, Patrycja Markowska i Kasia Klich.