Złożeniem wiązanek kwiatów i zapaleniem zniczy przy Pomniku Nieznanego Żołnierza przy ulicy Warszawskiej w Kwidzynie rozpoczęły się obchody 86. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W uroczystościach udział wziął między innymi starosta kwidzyński Leszek Czarnobaj.

Rozpoczęcie obchodów 86. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości przy Pomniku Nieznanego Żołnierza W uroczystości udział wzięli m.in. (od lewej): członek zarządu - Justyna Kozłowska, wiceprzewodniczęcy rady powiatu - Leszek Wiśniewski, starosta kwidzyński - Leszek Czarnobaj oraz przewodniczący rady powiatu - Jerzy Godzik

Rocznicę uczcili radni powiatu, przedstawiciele organizacji społecznych i politycznych, kombatanci oraz delegacje szkół i jednostek powiatowych.

Radni Jerzy Śnieg i Ryszard Szczukowski podczas składania wieńców przed Pomnikiem Nieznanego Żołnierza Przedstawiciele organizacji kombatanckich składają kwiaty

Radni Jerzy Śnieg i Ryszard Szczukowski podczas
składania wieńców przed Pomnikiem Nieznanego Żołnierza

Przedstawiciele organizacji kombatanckich składają kwiaty
Delegacja szkół w drodze pod Pomnik Nieznanego Żołnierza

Spod Pomnika Nieznanego Żołnierza uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zapalono znicze i złożono wieńce, a uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 wygłosili okolicznościowy odczyt.

Przemarsz uczestników uroczystości wraz z orkiestrą spod Pomnika Nieznanego Żołnierza pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego

Przed Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego zapalono znicze, złożono wieńce oraz wygłoszono okolicznościowy odczyt

O godz. 11.30 odprawiono w Katedrze p.w. Św. Jana Ewangelisty uroczystą mszę świętą w intencji ojczyzny, na której poświęcono sztandar Rady Powiatu Kwidzyńskiego.

Uroczysta msza święta w intencji ojczyzny,  odprawiana w Katedrze p.w. Św. Jana Ewangelisty Przedstawiciele fundatorów sztandaru rady powiatu przystępują do jego poświęcenia
Uroczysta msza święta w intencji ojczyzny,
odprawiana w Katedrze p.w. Św. Jana Ewangelisty
Przedstawiciele fundatorów sztandaru
rady powiatu przystępują do jego poświęcenia

Tradycyjnie radni samorządów powiatu kwidzyńskiego spotkali się w Teatrze Miejskim na uroczystej sesji,
w trakcie której odbyła się ceremonia wręczenia sztandaru Rady Powiatu Kwidzyńskiego. Sesję uświetnił odczyt prof. Józefa Borzyszkowskiego z Uniwersytetu Gdańskiego.

Rozpoczęcie uroczystej sesji rady powiatu w Teatrze Miejskim

Wbijanie pamiątkowych gwoździ w drzewiec sztandaru przez fundatorów, (od lewej) radny powiatu kwidzyńskiego - Andrzej Zwolak oraz dyrektor wydziału - Ryszard Mówiński Po wbiciu gwożdzia w drzewiec sztandaru, każdy ze sponsorów otrzymał pisemne podziękowanie od przewodniczącego rady powiatu i dokonał okolicznościowego wpisu do kroniki powiatu (na zdjęciu radny Antoni Barganowski)
Poczty sztandarowe podczas ślubowania na sztandar rady powiatu, w składzie: P. Gajcy (chorąży), W. Łach i A. Wilary (przyboczni) oraz B. Dubik (chorąży rezerwowy), S. Rogala i R. Holiński (przyboczni rezerwowi) Poczet sztandarowy po ślubowaniu i przyjęciu sztandaru,  w składzie: P. Gajcy (chorąży), W. Łach i A. Wilary (przyboczni)
Poczty sztandarowe podczas ślubowania na sztandar rady powiatu, w składzie: P. Gajcy (chorąży), W. Łach i A. Wilary (przyboczni) oraz B. Dubik (chorąży rezerwowy), S. Rogala i R. Holiński (przyboczni rezerwowi) Poczet sztandarowy po ślubowaniu i przyjęciu sztandaru,  w składzie: P. Gajcy (chorąży), W. Łach i A. Wilary (przyboczni)