BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Samorządowcy z powiatu kwidzyńskiego manifestowali w Warszawie

Dnia 7 listopada 2003 r. 150 osób z powiatu kwidzyńskiego, w tym: samorządowcy, przedsiębiorcy i młodzież manifestowało w Warszawie domagając się od rządu szybkiego rozpoczęcia budowy mostu przez Wisłę w okolicy Kwidzyna oraz budowy autostrady A1.

Reprezentacja powiatu kwidzyńskiego stanowiła najliczniejszą i najgłośniejszą grupę, gdyż wspomagana była przez orkiestrę Helikon i marżoretki.

Do Warszawy pojechała także grupa ok. 500 manifestantów z województwa pomorskiego.

Inicjatorem demonstracji, zwracającej rządowi uwagę na potrzebę rozpoczęcia dwóch inwestycji, decydujących o rozwoju powiatu kwidzyńskiego i całego województwa, był Jan Kozłowski, marszałek województwa pomorskiego.

W manifestacji, która przeszła z Placu Zamkowego do budynku parlamentu wziął udział starosta kwidzyński Leszek Czarnobaj, który podkreślił, że budowa mostu przez Wisłę ma ogromne znaczenie nie tylko dla całego powiatu ale województwa i powinna być ważna także dla kraju. Zdecyduje bowiem o dalszym rozwoju północnej Polski. Akt erekcyjny pod budowę mostu uroczyście wmurowano we wsi Lipianki (gmina Kwidzyn) w październiku 2002 r. Gotowa jest dokumentacja. Wydane jest także pozwolenie na budowę. Budowa mostu oraz autostrady A1 to inwestycje priorytetowe wpisane do strategii województwa pomorskiego.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

NIEODPŁATNE PORADNICTWO

NPP

 

Geodezja

geodezja