Samorządowcy z powiatu kwidzyńskiego manifestowali w Warszawie

Dnia 7 listopada 2003 r. 150 osób z powiatu kwidzyńskiego, w tym: samorządowcy, przedsiębiorcy i młodzież manifestowało w Warszawie domagając się od rządu szybkiego rozpoczęcia budowy mostu przez Wisłę w okolicy Kwidzyna oraz budowy autostrady A1.

Reprezentacja powiatu kwidzyńskiego stanowiła najliczniejszą i najgłośniejszą grupę, gdyż wspomagana była przez orkiestrę Helikon i marżoretki.

Do Warszawy pojechała także grupa ok. 500 manifestantów z województwa pomorskiego.

Inicjatorem demonstracji, zwracającej rządowi uwagę na potrzebę rozpoczęcia dwóch inwestycji, decydujących o rozwoju powiatu kwidzyńskiego i całego województwa, był Jan Kozłowski, marszałek województwa pomorskiego.

W manifestacji, która przeszła z Placu Zamkowego do budynku parlamentu wziął udział starosta kwidzyński Leszek Czarnobaj, który podkreślił, że budowa mostu przez Wisłę ma ogromne znaczenie nie tylko dla całego powiatu ale województwa i powinna być ważna także dla kraju. Zdecyduje bowiem o dalszym rozwoju północnej Polski. Akt erekcyjny pod budowę mostu uroczyście wmurowano we wsi Lipianki (gmina Kwidzyn) w październiku 2002 r. Gotowa jest dokumentacja. Wydane jest także pozwolenie na budowę. Budowa mostu oraz autostrady A1 to inwestycje priorytetowe wpisane do strategii województwa pomorskiego.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO