Złożeniem wiązanek kwiatów i zapaleniem zniczy przy pomniku Nieznanego Żołnierza przy ulicy Warszawskiej w Kwidzynie rozpoczęły się obchody 85 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W uroczystościach udział wzięli między innymi starosta kwidzyński Leszek Czarnobaj.

Rocznicę uczcili radni powiatu, przedstawiciele organizacji społecznych i politycznych oraz kombatanci. Dzień Niepodległości uczcili także policjanci i strażacy.

Uczestnicy uroczystości przemaszerowali następnie pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego przy ulicy nazwanej jego imieniem. Przed pomnikiem zapalono znicze i złożono wieńce.

Ten szczególny dzień w którym 85 lat temu narodziła się po okresie zaborów Polska, uczczono także mszą świętą w Katedrze pod wezwaniem św. Jana Ewangelisty odprawioną w intencji ojczyzny.

Tradycyjnie radni samorządów powiatu kwidzyńskiego spotkali się w Teatrze Miejskim na uroczystej sesji.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO