BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Wyższa Szkoła Zarządzania w Kwidzynie była organizatorem naukowego spotkania "Gospodarka Polski w przededniu akcesji do Unii Europejskiej-szanse i zagrożenia.

Spotkanie w którym uczestniczyli naukowcy, przedsiębiorcy i samorządowcy poprowadził Leszek Czarnobaj, starosta kwidzyński. 

Prof. dr hab. Krystyna Strzała, rektor Wyższej Szkoły Zarządzania przedstawiła aktualną pozycję Polski na tle innych krajów europejskich i Unii Europejskiej. Był to wstęp do kolejnych wystąpień.

Dr Antoni Jaszczak, dyrektor Wydziału Spraw Zagranicznych i Integracji Europejskiej Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku omówił wykorzystanie dotychczasowych środków pochodzących z Unii Europejskiej, które trafiły do województwa pomorskiego. Przedstawił między innymi wykorzystanie pieniędzy w ramach programu SAPARD. 

Wnioskodawcy w tym rolnicy podpisali 69 umów na kwotę 20 milionów zł. Zbigniew Markowski, prezes Gdańskiego Klubu Biznesu przedstawił problemy przedsiębiorców. Wskazał na niestabilność polskiego prawa gospodarczego. 

Prof. dr hab. Leszek Pawłowicz z Uniwersytetu Gdańskiego stwierdził, że Polska musi być przygotowana na realizację unijnego programu, którego celem jest podnoszenie konkurencyjności wszystkich krajów Unii Europejskiej. W spotkaniu uczestniczyli także Jerzy Śnieg, wiceprzewodniczący rady powiatu kwidzyńskiego i wicestarosta Andrzej Fortuna.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

NIEODPŁATNE PORADNICTWO

NPP

 

Geodezja

geodezja