XVI Dożynki Powiatowe odbyły się 11 września 2016 r., w Tychnowach, gmina Kwidzyn.

W tym roku to właśnie samorząd gminy Kwidzyn był gospodarzem święta plonów. Uroczystości rozpoczęto mszą, którą odprawiono w kościele parafialnym Parafii Św. Jerzego w Tychnowach.

Otwarcia uroczystości dokonali Jerzy Godzik,  starosta kwidzyński,  Ewa Nowogrodzka, wójt Gminy Kwidzyn oraz Justyna i Wojciech Kuleccy, starościna i starosta dożynek. Tradycyjnym punktem programu był konkurs wieńców dożynkowych.

Zaprezentowano  wiele wieńców dożynkowych. Zwycięski wieniec przygotowało Sołectwo Rudniki i Jarzębina. Ponadto dla mieszkańców powiatu kwidzyńskiego został zorganizowany festyn, podczas którego mogli oni zobaczyć między innymi wystawę prac artystów rzemieślników i rękodzielników, pokazy rzemiosła, sztuki ludowej i rękodzieła. Dla dzieci natomiast zaplanowano zabawy, warsztaty plastyczne oraz Teatr Kamishibai.

ISO 9001:2008