Zawody wędkarskie dla osób niepełnosprawnych odbyły się przy zabytkowym dworku w Górkach, w gminie Kwidzyn. Ich organizatorem był Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie z siedzibą w Górkach, prowadzony przez Fundację "Misericordia".

Zadaniem drużyn, w skład których wchodziły osoby niepełnosprawne, było złowienie jak największej liczby ryb. W imprezie wzięli udział niepełnosprawni wędkarze z domów pomocy społecznej w Kwidzynie i Ryjewie, warsztatów terapii zajęciowej w Kwidzynie, Ryjewie i Koniecwałdzie (powiat sztumski) oraz osoby niepełnosprawne z Kwidzyna.

Najwięcej ryb złowiła drużyna "Przyjaciele", reprezentująca środowisko osób niepełnosprawnych w Kwidzynie. Drugie miejsce w zawodach zajęli wędkarze z Domu Pomocy Społecznej w Ryjewie, a trzecie drużyna z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Koniecwałdzie.

Po policzeniu ryby trafiły ponownie do stawów przy zabytkowym dworku w Górkach. Organizatorzy nagrodzili wszystkich dyplomami i pucharami.

Wybory samorządowe

wybory samorzadowe