Każda ze szkół prowadzonych przez Powiat uzyskała doskonały wynik zdawalności matury wśród absolwentów roku 2015. Po raz pierwszy w historii wszystkie szkoły Powiatu uzyskały średni wynik zdawalności matury znacznie wyższy od średniego wyniku w województwie pomorskim i w kraju:

• licea (NOWA FORMUŁA) ? 93% (średnia zdawalność w województwie ? 77%, w kraju ? 80%),
  • technika (STARA FORMUŁA) ? 76% (średnia zdawalność w województwie ? 66%, w kraju ? 64%),
  • łącznie we wszystkich typach szkół Powiatu (STARA I NOWA FORMUŁA) ? 85% (średnia zdawalność w województwie ? 73%, w kraju ? 74%).

Na uwagę zasługuje również fakt, iż tak wysoka zdawalność została osiągnięta przy bardzo wysokiej przystępowalności do egzaminu maturalnego (96,58 %) ? spośród 439 tegorocznych absolwentów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży prowadzonych przez Powiat, do egzaminu maturalnego nie przystąpiło tylko 15 osób.

Uzyskanego wyniku bardzo serdecznie gratulujemy i składamy wyrazy uznania uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz dyrekcjom wszystkich szkół.

Zarząd Powiatu

POMOC PRAWNA