BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Minister Zdrowia mając na uwadze aktualne zalecenia Rady Medycznej i Zespołu ds. Szczepień Ochronnych, w oparciu o stanowisko Europejskiej Agencji Leków (EMA) i Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz stanowisko amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA), informuje, że od dnia 3 stycznia 2022 r. zostają wprowadzone następujące zmiany w realizacji Narodowego Programu Szczepień.

Szczepienie podstawowe

 1. U osób w wieku ≥18 lat w celu dokończenia rozpoczętego podstawowego schematu szczepienia preparatem Spikevax (Moderna), Comirnaty (Pfizer/BioNTech) lub Vaxzevria (AstraZeneca), gdy zachodzi konieczność zmiany preparatu (niezależnie od przyczyny) można podać dowolną szczepionkę mRNA (Spikevax lub Comirnaty) lub szczepionkę Vaxzevria (AstraZeneca) zachowując odstęp ≥28 dni między dawkami,
 2. Do realizacji szczepienia podstawowego nadal zaleca się schemat homologiczny, tj. z wykorzystaniem tego samego preparatu.
 3. W przypadku schematu mieszanego (heterologicznego) zaleca się następującą kolejność szczepienia: preparat wektorowy – preparat mRNA. Odwrotny schemat mieszany można realizować w przypadku indywidulanych wskazań do takiego postępowania.

Szczepienie przypominające

 1. U osób w wieku ≥18 lat do realizacji szczepienia przypominającego zaleca się:
  • po szczepieniu podstawowym preparatem mRNA lub Vaxzevria (AstraZeneca) podanie dawki szczepionki mRNA po upływie ≥5 miesięcy od zakończenia schematu podstawowego,
  • po szczepieniu podstawowym preparatem Janssen/Johnson&Johnson podanie dawki szczepionki Janssen/Johnson&Johnson lub mRNA po upływie ≥2 miesięcy od zakończenia schematu podstawowego,
  • warunkowo po szczepieniu podstawowym preparatem mRNA można podać dawkę przypominającą preparatu Janssen/Johnson&Johnson po upływie ≥5 miesięcy od zakończenia schematu podstawowego.
 1. U osób szczepionych dawką przypominającą można stosować szczepionki:
  • Comirnaty w pełnej dawce 0,3 ml;
  • Spikevax połowa dawki: 50 µg - 0,25 ml,
  • Szczepionka COVID-19 Vaccine Janssen w pełnej dawce 0,5 ml,
   z uwzględnieniem w pierwszej kolejności zastosowania szczepionki podanej w podstawowym schemacie szczepienia lub zachowaniem kolejności szczepienia po szczepionce wektorowej podania szczepionki mRNA.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

POMOC PRAWNA

NPP

 

Geodezja

geodezja