Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku zaprasza do skorzystania ze świadczeń medycznych oferowanych w ramach programu Profilaktyka miażdżycy tętnic i chorób serca szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców makroregionu północnego (tj. województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego).

Celem Programu jest wzrost świadomości oraz stopnia wykrywania chorób układu sercowo-naczyniowego u osób w wieku aktywności zawodowej ze szczególnym uwzględnieniem identyfikacji pacjentów obciążonych genetycznie hipercholesterolemią rodzinną (makroregion północny).

Grupą docelową w projekcie są osoby powyżej 18 roku życia aktywne zawodowo, bezrobotni gotowi do podjęcia pracy, nieleczące się w ciągu ostatnich 5 lat na chorobę układu sercowo-naczyniowego, jak również niekorzystające z obecnie realizowanego Programu ChUK (NFZ). Programem nie mogą być objęte osoby z już zdiagnozowaną i leczoną chorobą o podłożu kardiologicznym. Zwłaszcza nadciśnieniem tętniczym i wcześniej stwierdzonym podwyższonym poziomem LDL.

Pacjenci zakwalifikowani do grupy z wysokim ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych, otrzymają możliwość udziału w etapie prozdrowotnym, w ramach którego uzyskają 24 porady zdrowotne – w formie aktywności fizycznej, porady dietetycznej lub innej aktywności prozdrowotnej.

Pacjenci z podejrzeniem hipercholesterolemii rodzinnej będą skierowani do Krajowego Centrum Hipercholesterolemii Rodzinnej, działającego przy I Klinice Kardiologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Wszystkie działania zrealizowane w ramach Programu Kordian są bezpłatne
REJESTRACJA POD NR TELEFONU
576-145-245 oraz 577-245-345
Świadczenia w ramach projektu oraz wykaz placówek realizujących Program na stronie https://kordian.uck.pl w zakładce - dla pacjenta.

plakat info

POMOC PRAWNA