Ponad 100 metrów nowej nawierzchni wykonano na odcinku drogi powiatowej nr 3214G na odcinku Trumiejki - Grodziec. Zebrano oraz utwardzono pobocze.

12 marca bieżącego roku do Starostwa Powiatowego wpłynął wniosek sołtysa sołectwa Grodziec i mieszkańców w sprawie montażu bariery energochłonnej i utwardzenia poboczy drogi. Część zadania, dotycząca poprawy stanu technicznego drogi, została już zrealizowana, ale z uwagi na drzewa znajdujące się blisko krawędzi jezdni brak jest obecnie możliwości zamontowania bariery energochłonnej.
W związku z tym starostwo wystąpiło z wnioskiem do burmistrza miasta i gminy Prabuty o wydanie zezwolenia na wycinkę drzew. Po realizacji tego wniosku będzie można zamontować barierę energochłonną.
Z uwagi na ograniczone środki, samorząd powiatu od wielu lat realizuje Plan rozwoju sieci drogowej. Kolejność modernizacji dróg powiatowych, po konsultacjach z samorządami poszczególnych gmin, ustalana jest wspólnie na podstawie natężenia ruchu drogowego, a także na statystyki wypadków.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO