Kilka odcinków dróg wojewódzkich przebiegających przez powiat kwidzyński zostanie w tym roku wyremontowanych.

Zarząd powiatu już w lutym zwrócił się do zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku o uwzględnienie w planach remontowych oraz inwestycyjnych między innymi dokończenia remontów dróg wojewódzkich na odcinku Pawłowo – Gardeja, Pilichowo - Prabuty oraz kontynuację inwestycji drogowej drogi nr 524 Mareza - Janowo, ze szczególnym uwzględnieniem skrzyżowania z drogą powiatową 3140G, prowadzącą w kierunku Brokowa. ZDW planuje w tym roku realizację następujących zadań: droga wojewódzka Sadlinki - Bronisławowo na odcinku ok. 2,5 km, droga wojewódzka Mareza - Janowo na odcinku 2,1 km i kontynuacja remontu drogi 524 w kierunku Brachlewa na odcinku ok. 1,1 km. W 2021 roku planowany jest też remont drogi wojewódzkiej 522 na odcinku Pilichowo - Prabuty. Remontem objęty zostanie odcinek o długości ok. 3 km. Jak poinformował ZDW realizacja tego zadania uzależniona jest od oszczędności po przetargowych lub od pozyskania dodatkowych środków.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO