Modernizacja drogi powiatowej Rozajny - Rozajny Małe (gmina Gardeja) zostanie zakończona do 14 sierpnia. Przesunięcie o miesiąc terminu zakończenia prac nastąpiło na wniosek wykonawcy. Firma uzasadniła opóźnienie zachorowaniami na Covid-19 wśród pracowników.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, dotyczącymi stanu epidemii, wykonawca z uwagi na zachorowania na Covid-19 ma prawo wystąpić z wnioskiem o przedłużenie czasu realizacji zadania. Większość prac związanych z modernizacją drogi została wykonana.
Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Drobud z Wąbrzeźna. Koszt przebudowy drogi wyniesie ponad 2,5 mln zł. Prace obejmują odcinek o długości ok. 1,7 km. Pieniądze na sfinansowanie zadania pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 (ponad 1 mln zł) oraz z budżetu powiatu.

POMOC PRAWNA